Jak wybrać tablet? Podpowiadamy!

Samsung? Lenovo? a może tablet firmy Apple? Miłośnicy nowych technologii na pewno ciągle zadają sobie takie pytanie przed zakupem nowego sprzętu do użytkowania. W dzisiejszym artykule postaram się przybliżyć na co warto zwrócić uwagę przy właściwym wyborze.

Dlaczego tablet ?

Główne determinanty według których konsumenci decydują się na zakup tabletu to mobilność oraz prostota poruszania się na tym sprzęcie, ale również oglądanie filmów czy czytanie książek na przykład w czasie podróży jest znacznie bardziej komfortowe niż na małym ekranie Smartfona. Z drugiej strony można zwrócić uwagę na niższą wagę i rozmiary niż ma to Laptop.

Przeczytaj również: Jak wybrać laptopa?

Na co zwrócić szczególną uwagę ?

Tablet w dłoniach mężczyzny - jak wybrać tablet - zaRABATowani.plWybór własnego modelu oczywiście nie jest jednoznaczny, a jego charakter pozostaje subiektywny. Warto wcześniej popytać o pomoc i szczegóły specjalistę w sklepie, jednak warto zwrócić uwagę na :

  • Jakość oraz firmę, która go wyprodukowała – Stworzony przez słabej jakości materiałów tablet może szybko zakończyć swoją działalność,
  • Ekran – Warto dopasować wielkość do celów w jakim będzie nam służyło urządzenie. Najbardziej powszechne rozmiary liczą sobie 7 oraz 10 cali, ale możemy też spotkać się z 5-calowymi, które doskonale sprawdzają się jako nawigację do samochodu. Warto również zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, choć w mniejszych modelach wcale nie jest konieczna najwyższa.
  • Bateria – Długość jej działania jest niezwykle kluczowym elementem w wyborze tabletu, gdyż nikt nie chce, żeby urządzenie „padło” w jak najmniej dostosowanym do tego momencie. Jest bardzo trudnym elementem do sprawdzenia, choć producenci często próbują przybliżać orientacyjny czas działania.
  • Pamięć wbudowana – Poszczególne rodzaje tabletów mają możliwość poszerzenia pamięci wbudowanej poprzez zewnętrzne karty pamięci. Warto wcześniej oszacować czy aktualny stan „twardej” pamięci wystarczy nam do użytkowania. Jeżeli nie, konieczne będzie wyposażenie się w model, który takie rozszerzenie posiada.

Wyposażenie dodatkowe

Standardowe podzespoły, moduły i porty to jednak nie wszystko czym mogą nas uraczyć producenci tabletów, gdyż możemy rozszerzyć komfort działania, w zależności od własnych potrzeb, poprzez :

  • Kamerkę – Tablety często posiadają wbudowaną, jednak jeżeli użytkownik chciałby uzyskać lepszą jakość ma taką możliwość poprzez zainstalowanie dodatkowej kamery w rozdzielczości HD lub Full HD. Pozwala ona oczywiście również do wykonywania zdjęć.
  • Złącze HDMI – Dla osób, które chciałyby podłączyć swój tablet do telewizora i posługiwać się nim na większym ekranie również istnieje taka możliwość. Wiele urządzeń może nam zaoferować złącze Micro HDMI, więc koniecznością do połączenia urządzeń będzie odpowiedni kabel, tudzież przejściówka.
  • Moduł 3G – który pozwala surfować przez Internet nie patrząc się na dostępność sieci Wi-Fi,
  • Bluetooth – umożliwia na bezprzewodowe podłączeń myszki, klawiatury lub innych urządzeń, które posiadają do niego dostęp,
  • NFC – dzięki, któremu można przesyłać dane przez zetknięcie ze sobą dwóch urządzeń. Często wykorzystywany przy płatnościach.

Tablet dla dziecka

Poza zwykłymi wersjami tabletów producenci w dzisiejszych czasach prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach jak ściągnąć do siebie klienta. Taką propozycją są tablety przeznaczone dla dzieci, które rozszerzone są o propozycje edukacyjną dla najmłodszych, kontrolę rodzicielską lub wybrane oprogramowanie, które dostosowane jest do wieku malucha. Często również Design charakteryzuje się kolorową obudową lub jest ozdobiony podobiznami ulubionych bohaterów z kreskówek czy bajek.

Marki tabletów :

Jest ich cała masa, a najpopularniejsi z producentów to m.in Apple, Samsung, Acer, Asus, Lenovo, Colorovo czy Dell. Każdy z wymienionych producentów posiada w swojej ofercie lepsze, jak i gorsze odpowiedniki. Możemy jedynie się spodziewać, że z każdym miesiącem będą zalewać nas nowszymi modelami posiadającymi coraz to nowsze funkcje.

Odpowiedź na zadane w tytule pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ każdy konsument będzie potrzebował innych funkcji w swoim urządzeniu, będzie miał wyższy lub niższy budżet na nie przeznaczony oraz inne oczekiwania wobec niego. Kluczowym elementem w wyborze jest wcześniejsze rozeznanie się w słabych i mocnych stronach oglądanego gadżetu.

Mam nadzieję, że ten wybrany przez Ciebie będzie towarzyszył Ci przez długi okres życia!

Przeczytaj również: Jak wybrać i gdzie kupić powerbank?

Inni przeczytali również:

Jaką sokowirówkę kupić?

Samodzielne tworzenie soków w domu, to świetny sposób na...

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Zastanawiasz się jaką szczoteczkę elektryczną kupić? Znalezienie idealnej elektrycznej...

Jaką maszynę do szycia kupić? Poradnik początkującego!

Szycie to świetny sposób na kreatywną reorganizację swojej szafy...

Jaki kij do selfie kupić?

Kij do selfie stał się absolutnym niezbędnikiem dla fanów...

Jaki alkomat kupić?

Każdy wie, że jazda po alkoholu jest niedozwolona i...

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić? Podpowiadamy!

Zmiany w sposobie odżywiania, jakie są naszym udziałem w...
Najnowsze artykuły z tej kategorii:

Jaki jonizator powietrza kupić?

Jonizatory powietrza, znane również jako oczyszczacze i odświeżacze powietrza,...

Jaką sokowirówkę kupić?

Samodzielne tworzenie soków w domu, to świetny sposób na...

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Zastanawiasz się jaką szczoteczkę elektryczną kupić? Znalezienie idealnej elektrycznej...

Jaki depilator wybrać? Jaki kupić do swoich potrzeb?

Jaki depilator powinnaś kupić? Na rynku dostępnych jest tak wiele...

Jaką maszynę do szycia kupić? Poradnik początkującego!

Szycie to świetny sposób na kreatywną reorganizację swojej szafy...

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Powszechne jest doświadczanie niskiego poziomu wilgotności w domu. Może...