Jak wybrać tablet? Podpowiadamy!

Samsung? Lenovo? a może tablet firmy Apple? Miłośnicy nowych technologii na pewno ciągle zadają sobie takie pytanie przed zakupem nowego sprzętu do użytkowania. W dzisiejszym artykule postaram się przybliżyć na co warto zwrócić uwagę przy właściwym wyborze.

Dlaczego tablet ?

Główne determinanty według których konsumenci decydują się na zakup tabletu to mobilność oraz prostota poruszania się na tym sprzęcie, ale również oglądanie filmów czy czytanie książek na przykład w czasie podróży jest znacznie bardziej komfortowe niż na małym ekranie Smartfona. Z drugiej strony można zwrócić uwagę na niższą wagę i rozmiary niż ma to Laptop.

Przeczytaj również: Jak wybrać laptopa?

Na co zwrócić szczególną uwagę ?

Tablet w dłoniach mężczyzny - jak wybrać tablet - zaRABATowani.plWybór własnego modelu oczywiście nie jest jednoznaczny, a jego charakter pozostaje subiektywny. Warto wcześniej popytać o pomoc i szczegóły specjalistę w sklepie, jednak warto zwrócić uwagę na :

  • Jakość oraz firmę, która go wyprodukowała – Stworzony przez słabej jakości materiałów tablet może szybko zakończyć swoją działalność,
  • Ekran – Warto dopasować wielkość do celów w jakim będzie nam służyło urządzenie. Najbardziej powszechne rozmiary liczą sobie 7 oraz 10 cali, ale możemy też spotkać się z 5-calowymi, które doskonale sprawdzają się jako nawigację do samochodu. Warto również zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu, choć w mniejszych modelach wcale nie jest konieczna najwyższa.
  • Bateria – Długość jej działania jest niezwykle kluczowym elementem w wyborze tabletu, gdyż nikt nie chce, żeby urządzenie „padło” w jak najmniej dostosowanym do tego momencie. Jest bardzo trudnym elementem do sprawdzenia, choć producenci często próbują przybliżać orientacyjny czas działania.
  • Pamięć wbudowana – Poszczególne rodzaje tabletów mają możliwość poszerzenia pamięci wbudowanej poprzez zewnętrzne karty pamięci. Warto wcześniej oszacować czy aktualny stan „twardej” pamięci wystarczy nam do użytkowania. Jeżeli nie, konieczne będzie wyposażenie się w model, który takie rozszerzenie posiada.

Wyposażenie dodatkowe

Standardowe podzespoły, moduły i porty to jednak nie wszystko czym mogą nas uraczyć producenci tabletów, gdyż możemy rozszerzyć komfort działania, w zależności od własnych potrzeb, poprzez :

  • Kamerkę – Tablety często posiadają wbudowaną, jednak jeżeli użytkownik chciałby uzyskać lepszą jakość ma taką możliwość poprzez zainstalowanie dodatkowej kamery w rozdzielczości HD lub Full HD. Pozwala ona oczywiście również do wykonywania zdjęć.
  • Złącze HDMI – Dla osób, które chciałyby podłączyć swój tablet do telewizora i posługiwać się nim na większym ekranie również istnieje taka możliwość. Wiele urządzeń może nam zaoferować złącze Micro HDMI, więc koniecznością do połączenia urządzeń będzie odpowiedni kabel, tudzież przejściówka.
  • Moduł 3G – który pozwala surfować przez Internet nie patrząc się na dostępność sieci Wi-Fi,
  • Bluetooth – umożliwia na bezprzewodowe podłączeń myszki, klawiatury lub innych urządzeń, które posiadają do niego dostęp,
  • NFC – dzięki, któremu można przesyłać dane przez zetknięcie ze sobą dwóch urządzeń. Często wykorzystywany przy płatnościach.

Tablet dla dziecka

Poza zwykłymi wersjami tabletów producenci w dzisiejszych czasach prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach jak ściągnąć do siebie klienta. Taką propozycją są tablety przeznaczone dla dzieci, które rozszerzone są o propozycje edukacyjną dla najmłodszych, kontrolę rodzicielską lub wybrane oprogramowanie, które dostosowane jest do wieku malucha. Często również Design charakteryzuje się kolorową obudową lub jest ozdobiony podobiznami ulubionych bohaterów z kreskówek czy bajek.

Marki tabletów :

Jest ich cała masa, a najpopularniejsi z producentów to m.in Apple, Samsung, Acer, Asus, Lenovo, Colorovo czy Dell. Każdy z wymienionych producentów posiada w swojej ofercie lepsze, jak i gorsze odpowiedniki. Możemy jedynie się spodziewać, że z każdym miesiącem będą zalewać nas nowszymi modelami posiadającymi coraz to nowsze funkcje.

Odpowiedź na zadane w tytule pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ każdy konsument będzie potrzebował innych funkcji w swoim urządzeniu, będzie miał wyższy lub niższy budżet na nie przeznaczony oraz inne oczekiwania wobec niego. Kluczowym elementem w wyborze jest wcześniejsze rozeznanie się w słabych i mocnych stronach oglądanego gadżetu.

Mam nadzieję, że ten wybrany przez Ciebie będzie towarzyszył Ci przez długi okres życia!

Przeczytaj również: Jak wybrać i gdzie kupić powerbank?