Jaką wiertarkę kupić?

Każdy mężczyzna powinien posiadać wiertarkę. Jest to narzędzie niezbędne w każdym domu i wielokrotnie wykorzystywane. Dzięki wiertarce można robić otwory w materiałach miękkich (na przykład tworzywa sztuczne czy materiały drewnopodobne). Za pomocą wiertarki możliwe jest także wywiercenie otworów w materiałach twardych (na przykład beton), jednakże moc używanego sprzętu musi być o wiele większa. O tym, jaką wiertarkę wybrać, przeczytać można poniżej.

Rodzaje wiertarek dostępnych na rynku

Do sporadycznych prac domowych przeznaczone są urządzenia amatorskie. Od profesjonalnych różnią się przede wszystkim tworzywem, z jakiego wiertarka została zrobiona. Dla osób, którym nie wystarczają wiertarki amatorskie, stworzono wiertarki półprofesjonalne. Są one wytrzymalsze od pierwszych wymienionych i sprawdzą się przy częstych pracach. Podział wiertarek na amatorskie, półprofesjonalne oraz profesjonalne to jednak nie koniec. Zgodnie z funkcjonalnością, wyodrębnić można wiertarki: udarowe, kątowe, ręczne, wielowrzecionowe oraz do szkła. Do prac domowych najlepiej sprawdzają się wiertarki ręczne. Są to nieskomplikowane urządzenia, wymagające większej pracy człowieka. Za pomocą wiertarek ręcznych możliwe jest tworzenie otworów w materiałach miękkich. Inne wymienione wiertarki zaliczają się do sprzętów profesjonalnych oraz zaawansowanych.

Parametry wiertarek

Wiertarki występują w wielu wariantach. Od ich parametrów zależy skuteczność pracy oraz praktyczność urządzenia. Kupując wiertarkę, warto zwrócić uwagę na moc, prędkość i moment obrotowy. Od mocy zależy wielkość otworów, jakie można wywiercić. Im moc jest wyższa, tym możliwe jest zrobienie większych otworów. Prędkość wiertarki znacznie ułatwia pracę, gdyż im większa prędkość, tym jest ona lżejsza. Natomiast moment obrotowy związany jest ze skutecznością sprzętu. Wybór wiertarki o najlepszych parametrach z pewnością przełoży się na czas pracy, jej efektywność oraz przyjemność. Istotną kwestią jest także zasilanie. Wiertarka zasilana może być z akumulatora lub sieciowo. Wybór zasilania powinien być dostosowany do zastosowań.

Ważne funkcje

Wiertarki wyposażane są także w wiele dodatkowych funkcji. Warto zwrócić na nie uwagę przed dokonaniem zakupu. Do najczęściej spotykanych funkcji dodatkowych zaliczyć można udar pneumatyczny, wskaźnik głębokości wiercenia czy regulację obrotów wiertarki. Funkcje te mogą znacznie ułatwić domowe prace, dlatego warto głębiej im się przyjrzeć. Na funkcjonalność omawianego urządzenia wpływ ma także system mocowania. Za atrakcyjne uważa się mocowanie SSD. Jest to sposób, w jaki mocowane są wymienne narzędzia. Posiada on w sobie dwa owalne wgłębienia (służące mocowaniu) oraz dwa rowki (wyposażone w krawędzie zmieniające moment obrotowy).

Jaką wiertarkę kupić do prac domowych?

Mając wiedzę na temat rodzajów i typów wiertarek, ich najważniejszych parametrów oraz dodatkowych funkcji, nie pozostaje nic innego jak wybrać najlepsze urządzenie. Przed udaniem się do sklepu, warto jeszcze przeanalizować zastosowania, jakie będzie pełnić (podstawowy element stanowi element, w jakim będą robione otwory). Wybierając wiertarkę, warto zdecydować się na sprzęt, który będzie służył latami. Ceny wiertarek bardzo różnią się od siebie. Na rynku dostępne są sprzęty od 200 zł do nawet kilku tysięcy złotych. Nie zawsze wysoka cena idzie w parze z jakością. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie rankingu wiertarek oraz przeczytanie opinii o konkretnym sprzęcie. Obiektywne komentarze często potrafią znacznie pomóc w wyborze. Do sporadycznych, domowych prac najlepiej sprawdzi się wiertarka amatorska lub półprofesjonalna (dla bardziej wymagających). W czołówce najlepszych wiertarek ubiegłego roku znalazły się między innymi: Bosch Professional GSB 21-2 RCTBOSCH GSB 16 RE Professional, GRAPHITE 58G010 Energy+, EINHELL TE-CD 18 LI, BOSCH GSR 120-LI Professional, DeWalt DCD777S2T. Są to tylko niektóre z godnych polecenia sprzętów cieszących się dobrą opinią. Ranking wiertarek warto przeanalizować samodzielnie, aby znaleźć najlepszy sprzęt, dostosowany do wymagań majsterkowicza.

Gdzie kupić wiertarkę?

  • Allegro
  • Castorama
  • LeroyMerlin
  • Obi
  • Bricoman
  • sklep-narzedzia.pl
  • Ceneo.pl
Inni przeczytali również:

Jaką świeczkę zapachową kupić?

Obecnie rynek jest pełen szerokiego wyrobu przeróżnych świeczek zapachowych....

Jaką deskę do prasowania kupić?

Deska do prasowanie to niezbędny element w każdym domu....

Jaką kołdrę kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Kołdra, podobnie jak samo łóżko, poduszka i pościel ma...

Jak wybrać hamak? Podpowiadamy!

Marzy Ci się sjesta w ogrodzie w stylu latynoskim...

Jak wybrać i jak dobrać rolety do okna? Podpowiadamy!

Rolety okienne od dawna stanowią element, w który koniecznie...
Najnowsze artykuły z tej kategorii:

Nowoczesna i funkcjonalna garderoba – jakie akcesoria musi posiadać?

Wchodząc do przestrzeni, gdzie każdy element ubioru znajduje swoje...

Jak wybrać ekspres na kapsułki?

Ekspresy na kapsułki są wygodne, ponieważ nie wymagają mielenia...

Jaki jonizator powietrza kupić?

Jonizatory powietrza, znane również jako oczyszczacze i odświeżacze powietrza,...

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Powszechne jest doświadczanie niskiego poziomu wilgotności w domu. Może...

Jaką patelnię kupić?

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym kucharzem,...

Jaką świeczkę zapachową kupić?

Obecnie rynek jest pełen szerokiego wyrobu przeróżnych świeczek zapachowych....