Jaki robot sprzątający wybrać?

Roboty sprzątające w ostatnich latach zyskują na popularności. Wiadomo, że jesteśmy coraz bardziej skorzy do korzystania z zaawansowanych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają nam życie. A taki robot sprzątający sprawdza się w roli „ułatwiacza” znakomicie. Urządzenie tego typu stanowi sporą oszczędność czasu, bo gdy robot zgarnia z naszej podłogi kurz, my możemy zająć się czymś innym, a później po prostu cieszyć się porządkiem w domu. Nie trzeba więc nikogo przekonywać, jak pożyteczne potrafią być roboty sprzątające.

Jak wybrać robota sprzątającego?

Ale podobnie jak w przypadku wielu innych urządzeń, także w tym można powiedzieć, że robot robotowi nie jest równy. Nie każdy spełni wszystkie nasze oczekiwania. Nie każdy będzie sprzątał dokładnie i nie zawsze będziemy z efektów jego pracy zadowoleni. Na rynku robotów sprzątających czy też odkurzaczy automatycznych konkurencja jest coraz większa. Popularność tych sprzętów sprawia, że producenci regularnie wypuszczają swoje kolejne propozycje. Różne są przedziały cenowe, a co za tym idzie różne możliwości i skuteczność takich urządzeń. Warto wybrać właściwie, by później nie żałować pieniędzy wydanych na swojego robota. Z jednej strony często „tanio” nie znaczy „dobrze”, ale z drugiej może się okazać, że wkładając więcej pieniędzy w urządzenie o teoretycznie lepszych możliwościach przepłacimy i będziemy swojego zakupu żałować.

Spróbujmy więc przyjrzeć się najciekawszym propozycjom na rynku wśród robotów sprzątających. Oto pięć z tych, które oferują najlepszy stosunek jakości do ceny:

iLife A4s

To propozycja z rozsądnej półki cenowej. Oczywiście wiąże się to od razu także z nieco mniejszymi możliwościami niż w przypadku droższej konkurencji, ale biorąc pod uwagę cenę, to odkurzacz automatyczny bardzo godny polecenia. Bez wątpienia spełnia podstawowe zadanie, które należy stawiać przed tego typu urządzeniami, czyli zapewnia czystość sprzątanej powierzchni. Pod tym względem na pewno trudno mu coś zarzucić. Na jego system czyszczący składają się dwie zmiotki i szczotka centralna. Wydajna bateria pozwala na pracę przez 120 minut bez przerwy, co gwarantuje wyczyszczenie w tym czasie ok. 200 m2powierzchni. Posiada tryb pracy Mini-Room, dzięki któremu można niektóre pomieszczenia czyścić dokładniej w krótszym czasie. Jest bardzo łatwy w obsłudze. Mozna go obsługiwać jednym przyciskiem na obudowie lub pilotem umożliwiającym przełączanie trybów czyszczenia czy programowanie czasu pracy, również gdy nikogo nie ma w domu. W porównaniu z droższymi urządzeniami nie jest aż tak dokładny, ale z pewnością wart swojej ceny.

iRobot Roomba 896

iRobot - robot sprzątający - zaRABATowani.plTo urządzenie z grupy droższych. Płacimy tu za zaawansowaną technologię, która została wykorzystana przy jego produkcji. Między innymi za Dirt Detect, czyli system specjalnych czujników podczerwieni oraz akustycznych, które umożliwiają wykrywanie miejsc szczególnie zabrudzonych. Czyści z bardzo dużą dokładnością również dzięki zaawansowanemu systemowi AeroForce, dającemu zwiększoną efektywność ssania. Tworzą go specjalnie wyprofilowane gumowe szczotki, które błyskawicznie dostosowują się do rodzaju czyszczeonej powierzchni. Dzięki nim także do systemu czyszczącego nie wplątują się przewody, włosy czy sierść, które mogłyby go zablokować. Robota można podłączyć do domowej sieci WiFi i kontrolować jego działanie za pośrednictwem aplikacji iRobot HOME. Można w niej ustawić harmonogram sprzątania i otrzymać np. informację o przepełnieniu zbiornika.

Xiaomi Mijia Roborock Vacuum Cleaner 2

Robot, który po odkurzaniu także myje sprzątaną powierzchnię. Posiada system zapobiegający nadmiernemu poborowi wody. Pozwala również na klasyczne odkurzanie na sucho. Ma bardzo wysoką moc ssania, którą można w zależności od potrzeb regulować. Sam rozpoznaje, kiedy znajduje się na dywanie i wówczas zwiększa moc czyszczenia. Jest wyposażony w czujniki przeszkód, odległości oraz upadku, dzięki czemu działa sprawnie i skutecznie. Czujniki sprawiają, że nie zbliża się do ścian na odległość mniejszą niż 10 mm. Dzięki wytrzymałej baterii może bez przerwy sprzątać nawet przez 2,5 godziny, co daje możliwość wyczyszczenia powierzchni 250 m2. W razie rozładowania baterii sam znajduje podłączoną do prądu stację ładowania, a po pełnym naładowaniu automatycznie wraca do sprzątania. Specjalnie zaprojektowane koła pozwalają mu wjeżdżać na wysokość 2 cm. Robota można obsługiwać przy pomocy aplikacji MiHome. Po połączeniu go z domową siecią WiFi sterowanie nim jest możliwe również spoza domu.

Electrolux Purei9

Od innych robotów sprzątających odróżnia go specyficzny wygląd. Trójkątny kształt sprawia, że ma łatwiej dostawać się w trudniej dostępne miejsca. Posiada czujniki pojemnika na kurz i zablokowania szczotki, nie ma za to „wirtualnej ściany”, czyli czujnika blokowania dostępu do miejsc znajdujących się poza obszarem sprzątania. Minimalny czas pracy bez przerwy to 40 minut, ale po wyczerpaniu baterii automatycznie kieruje się do stacji dokującej i wraca do sprzątania po zakończeniu ładowania. Posiada system mapowania pomieszczeń dzięki kamerze oraz czujnikowi laserowemu. Po podłączeniu go do domowej sieci WiFi istnieje możliwość skorzystania do sterowania robotem z aplikacji mobilnej.

Samsung POWERBot

Popularny robot sprzątający posiada system mapowania i ustalania najlepszej ścieżki sprzątania, a także CycloneForce, gwarantujący stale wysoką moc ssania, niezależnie od poziomu zapełnienia pojemnika. Czujnik FullView zapewnia mu omijanie wszystkich napotkanych na drodze sprzątania przeszkód, a EdgeClean Master wysoką jakość czyszczenia miejsc znajdujących się przy krawędziach ścian. Sprzątane są one trzykrotnie z mocą ssania podwyższoną o 10 % w stosunku do stosowanej w innych miejscach. W przypadku, gdy niektóre miejsca wolimy sprzątać sami, dostęp do nich zablokuje mu „wirtualna ściana”. Przy pomocy pilota można wskazać POWERBotowi dokładne miejsce, które chcemy posprzątać. Podłączenie go do sieci WiFi gwarantuje możliwość obsługi poprzez aplikację również w sytuacji, gdy nie ma nas w domu. Dla wielbicieli „Gwiezdnych Wojen” jest edycja „Star Wars”, w której robot nawiązuje wyglądem do Dartha Vadera i wydaje odgłosy rodem z kultowej serii.

Inni przeczytali również:

Jaką sokowirówkę kupić?

Samodzielne tworzenie soków w domu, to świetny sposób na...

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Zastanawiasz się jaką szczoteczkę elektryczną kupić? Znalezienie idealnej elektrycznej...

Jaką maszynę do szycia kupić? Poradnik początkującego!

Szycie to świetny sposób na kreatywną reorganizację swojej szafy...

Jaki kij do selfie kupić?

Kij do selfie stał się absolutnym niezbędnikiem dla fanów...

Jaki alkomat kupić?

Każdy wie, że jazda po alkoholu jest niedozwolona i...

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić? Podpowiadamy!

Zmiany w sposobie odżywiania, jakie są naszym udziałem w...
Najnowsze artykuły z tej kategorii:

Jaki jonizator powietrza kupić?

Jonizatory powietrza, znane również jako oczyszczacze i odświeżacze powietrza,...

Jaką sokowirówkę kupić?

Samodzielne tworzenie soków w domu, to świetny sposób na...

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?

Zastanawiasz się jaką szczoteczkę elektryczną kupić? Znalezienie idealnej elektrycznej...

Jaki depilator wybrać? Jaki kupić do swoich potrzeb?

Jaki depilator powinnaś kupić? Na rynku dostępnych jest tak wiele...

Jaką maszynę do szycia kupić? Poradnik początkującego!

Szycie to świetny sposób na kreatywną reorganizację swojej szafy...

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Powszechne jest doświadczanie niskiego poziomu wilgotności w domu. Może...