Gdzie na wakacje w Grecji?

Grecja swoim urokiem przyciąga co roku miliony turystów. Piękne krajobrazy, plaże, jedzenie, morze, atmosfera, zabytki – to tylko kilka powodów dla których, ludzie tak chętnie wracają do tego kraju. Jeśli wybierasz się pierwszy raz do Grecji, z pewnością zakochasz się w tej krainie!

Gdzie na pierwsze wakacje w Grecji?

Kreta

Kreta - wakacje w Grecji - zaRABATowani.plJeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez turystów. Przepiękne, zapierające dech w piersiach widoki, słońce, brak deszczu, sprzyjająca pogoda. Piękna wyspa z niezwykłym urokiem osobistym – rozkwitła na niej kultura Minojska. Kreta jest jedną z największych wysp Greckich, posiada ogrom zabytków więc nie jest możliwe aby zobaczyć wszystkie atrakcje na pierwszej wycieczce. Zatem, co warto zwiedzić, jeśli pierwszy raz wybierasz się na tą ”rajską wyspę” ?

 • Pałac w Knossos – według legendy siedziba króla Minosa. Zabytek położony około 6 km od Heraklionu – miasta na Krecie. Zainteresuje szczególnie pasjonatów historii i archeologii.
 • Cretaquarium – jedne z największych akwariów w Europie, z ogromną różnorodnością stworzeń morskich z Morza Śródziemnego. Niepowtarzalna okazja do zobaczenia ogromnych, groźnych rekinów oraz innych pięknych zwierząt z głębi oceanów.
 • Parki wodne – Kreta posiada 4 parki wodne: Acqua Plus, Star Beach, Water City oraz Limnoupolis, który położony jest w zachodniej części wyspy. Świetna zabawa dla całej rodziny, a szczególnie dla dzieci.
 • Chania – romantyczne i klimatyczne miasteczko bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Z pewnością warto tu przyjść z drugą połówką na romantyczną kolację, na tle zachodzącego słońca.

Zakynthos – Raj na ziemi  

Zakyntos - Grecja - zatoka wraków - zaRABATowani.plPiękna i zachwycająca wyspa leżąca na archipelagu wysp Jońskich, położona na zachód od Peloponezu. Niezależnie, czy chcesz spędzić czas na                  plaży czy imprezować – ta Grecka kraina z pewnością Cię urzeknie. Pyszne jedzenie śródziemnomorskie, urokliwe uliczki, kawiarnie, tawerny,                        klimat, błękit morza i nieba –  idealny przepis na udane wakacje.       

 •  Plaża Navagio Beach – najbardziej znana zatoka. Uznana za najpiękniejszą na świecie, i nic dziwnego – miejsce wygląda jak raj, z błękitną,   przepiękną, przezroczystą wodą. Zatokę otaczają skały wysokie na kilkanaście metrów. Jeśli wybieracie się na Zakynthos nie zapomnijcie odwiedzić   tego cudownego zakątku, zakochacie się w nim od razu!
 •  Rejs statkiem do zatoki wraku – wycieczka do słynnego wraku, wokół którego krąży wiele legend. Statek wycieczkowy wpływa do zatoki a turyści mają   godzinę na zwiedzanie wraku, odpoczywanie i fotografowanie.
 •  Blue Caves (Błękitne Jaskinie)  – dzieło stworzone przez samą naturę. Jedna z najlepszych atrakcji na Zykynthos. Rejsy można wykupić w kilku   miejscach, między innymi na półwyspie Skinari.
 •  Katedra św. Dionizosa – katedra, która stała się symbolem wyspy –  przetrwała trzęsienie ziemi w skali 7,3 Richtera w 1953 roku. Chętnie odwiedzana   przez turystów z całego świata.
 •  Plaża Xigia – plaża siarkowa, której woda ma właściwości lecznicze.

Przeczytaj również: Jak tanio podróżować?

Santorini (Santoryn)

Wyspa położna na Morzu Egejskim. Nazwa pochodzi od imienia św. Ireny (Saint Trene). W ostatnich latach miejsce bardzo popularne i masowo odwiedzane przez turystów z różnych części świata. Pocztówki z Santorini są wizytówką Grecji. Biało-niebieski domek jest bardzo charakterystycznym elementem tej wyspy. Wyspa słynie z lokalnie wyrabianego wina.

 • Oia – małe, romantyczne, urokliwe miasteczko. Zachwyca turystów przepiękną architekturą, cudownymi krajobrazami, niesamowitą atmosferą. Picie kawy w przytulnych kawiarenkach i oglądanie malowniczych zachodów słońca, będzie niezwykłym doświadczeniem, które zapadnie głęboko w pamięć.
 • Fira – stolica Santorini. Jest dużym miastem położonym na wysokim klifie. Miejsce bardzo popularne przez wycieczkowiczów ze względu na niesamowite widoki. Miasto oferuje dużo miejsc do noclegu oraz luksusowych restauracji.

Grecja jest tak piękna i tak duża, że na odwiedzenie wszystkich jej zakątków, wszystkich jej cudów, które oferuje dla oczu i zmysłów nie starczyłoby życia. Każdy kto pojedzie do Grecji chociaż raz, zakocha się w jej pięknie, i będzie planował już kolejną wycieczkę w następne miejsce tego uroczego kraju.

Inni przeczytali również:

Jaką rakietę do squasha kupić?

Squash to sport o niskim pułapie wejścia, który może...

Jaką rakietę do badmintona wybrać?

Badminton jest szybkim sportem, który jest również dość prosty...

Jaką walizkę kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Walizka to niezbędny element każdej podroży. Dzięki dobrze dobranej...

Jaką wędkę wybrać dla początkującego?

Kto nie marzył o cichym poranku na świeżym powietrzu,...

Jaką deskę snowboardową wybrać?

Jesteś entuzjastą białych górskich stoków? Marzysz tej zimy o...

Jaki rower elektryczny kupić?

Ostatnim czasy możemy zaobserwować sporę grupy ludzi, którzy zamienili...
Najnowsze artykuły z tej kategorii:

Buty narciarskie – czym kierować się przy ich wyborze?

Gdy srebrzysty puch pokrywa stoki, a serce bije szybciej...

Jaką rakietę do squasha kupić?

Squash to sport o niskim pułapie wejścia, który może...

Jaką rakietę do badmintona wybrać?

Badminton jest szybkim sportem, który jest również dość prosty...

Jaką walizkę kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Walizka to niezbędny element każdej podroży. Dzięki dobrze dobranej...

Jaką wędkę wybrać dla początkującego?

Kto nie marzył o cichym poranku na świeżym powietrzu,...

Jaką deskę snowboardową wybrać?

Jesteś entuzjastą białych górskich stoków? Marzysz tej zimy o...