Jak tanio podróżować?

Choć wiele osób marzy o tym, aby zwiedzać świat, bardzo często nie ma mowy o wcieleniu tego rodzaju planów w życie. Jak podróżować, skoro ceny rosną szybciej niż nasze zarobki, a marzenie o niezapomnianych wakacjach wcale nie jest jedynym, jakie pragniemy zrealizować? Okazuje się, że nawet w takim przypadku nie jesteśmy skazani na niepowodzenie. Tanie podróżowanie jest możliwe. Wystarczy, że będziemy mieli otwarte głowy i nie będziemy bać się tego, co nowe.

Po pierwsze – nie przywiązuj się do starych tras

Wiele osób nie realizuje wakacyjnych marzeń nie dlatego, że ich na to nie stać, ale dlatego, że trudno jest im poradzić sobie z ograniczeniami tkwiącymi w ich głowach. Czy udany urlop musi być jednak spędzany jedynie na południu Włoch albo na którejś z greckich wysp? Oczywiście, że nie! Jeśli więc pojawiają się tanie loty do miejsc nieco egzotycznych albo takich, o których nigdy nie myślało się jako o celu wycieczki, nie warto natychmiast ich skreślać. Atrakcyjne ceny biletów zwykle dotyczą wyjazdów, które odbędą się za kilka miesięcy. Można więc mieć czas na zaplanowanie pobytu, zyskanie dodatkowych informacji o danym miejscu i odkryciu jego wyjątkowości.

Po drugie – monitoruj rynek

A jeśli marzenie o wakacjach we Włoszech towarzyszy nam od lat i trudno zgodzić się na jakąkolwiek zamianę? Zaplanowanie tanich wczasów we Włoszech jest rzeczywiście trudniejsze niż w Bułgarii, nie jest jednak niemożliwe. Oczywiście, będzie wymagać od nas pewnej znajomości branży, nie musimy jednak wcale monitorować stron wszystkich linii lotniczych świata. W Internecie nie brakuje miejsc, w których eksperci robią to za nas. My powinniśmy przede wszystkim analizować wyniki ich pracy i reagować, gdy okaże się, że wymarzone włoskie wakacje właśnie zaczynają zbliżać się do nas wielkimi krokami.

Przeczytaj również: Gdzie na wakacje w Grecji?

Po trzecie – poznaj mechanizmy rządzące tanim podróżowaniem

Choć nie brakuje osób przekonanych, że ceny biletów lotniczych i autokarowych zawsze są drogie, nie warto im wierzyć. Istnieje przynajmniej kilka prawidłowości dotyczących latania w ciekawe miejsca. Jeśli je poznamy, szanse na tanie połączenie znacząco wzrosną. Warto wspomnieć choćby o tym, że bilety lotnicze zawsze są droższe w sezonie, jeśli zaś interesują nas kierunki bardziej egzotyczne, koszty podróży tanieją w tych okresach, w których warunki pogodowe mogą zniechęcać większe grupy turystów. Nie można zapominać także o tym, że lokalne linie lotnicze przeważnie są tańszą opcją niż przewoźnicy narodowi. Czasem w szukaniu tanich połączeń przydają się też triki typowe dla informatyków. Bywa, że wyszukiwarka podaje nam linki do korzystniejszych ofert, gdy przechodzimy w tryb incognito podczas korzystania z niej. Brzmi niewiarygodnie? Mimo wszystko, warto to sprawdzić.

Po czwarte – na urlopie stań się miejscowym

Wiele państw czerpiących duże zyski z turystyki uchodzi za państwa bardzo drogie. Rzeczywiście, ceny hoteli i restauracji przyprawiają o zawrót głowy. W państwach tych jednak przebywają nie tylko turyści, ale i miejscowa ludność. Jeśli więc zależy nam na niższych kosztach wypoczynku, warto „wejść w jej buty”. Nie ma w tym nic trudnego. Jeśli zamiast restauracji w hotelu odwiedzimy lokalną knajpkę, zapłacimy mniej, a z pewnością jej właściciel postara się, aby posiłek stał na wysokim poziomie. Nic się też nie stanie, jeśli, przy zachowaniu oczywistej na wakacjach ostrożności, zrobimy zakupy w lokalnym sklepie spożywczym. Jeśli nie będziemy pozwalali sobie na typową dla niektórych turystów zarozumiałość, nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również przeżyjemy naprawdę niezapomnianą przygodę.

Po piąte – zabierz bagaż podręczny

Wydaje Ci się, że nie ma mowy o udanym urlopie, jeśli nie zabierze się ze sobą połowy mieszkania? Podobny problem mają tysiące innych osób. Czy jednak nie mamy do czynienia po prostu z kolejnym niepotrzebnym ograniczeniem. Podróżowanie jedynie z bagażem podręcznym jest nie tylko tańsze, ale również znacznie wygodniejsze niż z wielkimi torbami i z pewnością nie wprowadzi poczucia dyskomfortu zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na taki krok na krótszych trasach.

 

Inni przeczytali również:

Jaką rakietę do squasha kupić?

Squash to sport o niskim pułapie wejścia, który może...

Jaką rakietę do badmintona wybrać?

Badminton jest szybkim sportem, który jest również dość prosty...

Jaką walizkę kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Walizka to niezbędny element każdej podroży. Dzięki dobrze dobranej...

Jaką wędkę wybrać dla początkującego?

Kto nie marzył o cichym poranku na świeżym powietrzu,...

Jaką deskę snowboardową wybrać?

Jesteś entuzjastą białych górskich stoków? Marzysz tej zimy o...

Jaki rower elektryczny kupić?

Ostatnim czasy możemy zaobserwować sporę grupy ludzi, którzy zamienili...
Najnowsze artykuły z tej kategorii:

Buty narciarskie – czym kierować się przy ich wyborze?

Gdy srebrzysty puch pokrywa stoki, a serce bije szybciej...

Jaką rakietę do squasha kupić?

Squash to sport o niskim pułapie wejścia, który może...

Jaką rakietę do badmintona wybrać?

Badminton jest szybkim sportem, który jest również dość prosty...

Jaką walizkę kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Walizka to niezbędny element każdej podroży. Dzięki dobrze dobranej...

Jaką wędkę wybrać dla początkującego?

Kto nie marzył o cichym poranku na świeżym powietrzu,...

Jaką deskę snowboardową wybrać?

Jesteś entuzjastą białych górskich stoków? Marzysz tej zimy o...