Jaki dzbanek filtrujący wodę kupić?

W ostatnich czasach coraz więcej mówi się o ekologii i ratowaniu planety. Dużą rolę gra w tym ograniczenie plastiku, dlatego wiele osób decyduje się na rezygnację z wody butelkowanej i przejście na picie wody z kranu. Aby jej smak był neutralny, a do naszego organizmu nie dostawały się szkodliwe pierwiastki najlepiej zainwestować w filtr. Podpowiadamy jaki dzbanek filtrujący wodę kupić!


Jak działa dzbanek filtrujący?

Dzbanek filtrujący to urządzenie, które działanie jest bardzo proste. Zestaw, który kupujemy składa się z dzbanka i wymiennego wkładu z filtrem – najczęściej węglowym – którego zadaniem jest filtrowanie wody. Proces ten polega na zatrzymywaniu substancji, które mogą psuć smak wody lub być niebezpieczne dla zdrowia. Najczęściej chodzi o metale ciężkie, chlor lub rdzę. W filtrze znajdują się także elementy, które sprawiają, że woda z dzbanka jest mniej twarda. Dzięki temu możemy pić ją od razu po nalaniu jej z dzbanka.

Czy warto zdecydować się na zakup dzbanka filtrującego?

Posiadanie dzbanka filtrującego wodę pozwala nam znacznie ograniczyć ilość odpadów plastikowych, produkowanych przez gospodarstwo domowe. Jest to nie tylko zdrowe dla środowiska, ale także pozwala nam zaoszczędzić nawet kilkaset złotych w skali roku.

Woda z wodociągów jest zdatna do picia i niejednokrotnie zawiera więcej minerałów niż woda butelkowana. Dlaczego więc powinniśmy zdecydować się na zakup dzbanka filtrującego? Przede wszystkim dlatego, że w wodzie z kranu znajdują się śladowe ilości chloru, które mogą psuć smak wody. Filtr znajdujący się w dzbanku zmiękcza wodę, co skutkuje brakiem kamienia na dnie czajnika. Sprawia on także, że dania gotowane na płynach, na przykład zupy, nie zmieniają swojego smaku. Z tego powodu inwestycja w dzbanek filtrujący wodę z pewnością zwróci się nie tylko w wymiarze ekonomicznym.

Jaki dzbanek wybrać?

Rynek oferuje mnóstwo rodzajów dzbanków filtrujących wodę. Mimo że jest to stosunkowo proste urządzenie przed jego zakupem warto dobrze się zastanowić. Jedną z istotnych kwestii jest pojemność dzbanka, która powinna być uzależniona od tego ile osób będzie z niego korzystało. Jednym słowem – im większa rodzina, tym większy dzbanek powinien znaleźć się w kuchni. Ważne są także materiały, z których został wykonany dzbanek. Najczęściej mamy do wyboru te z plastiku lub ze szkła hartowanego. Pierwsza opcja jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi, ponieważ plastikowe dzbanki są lekkie i mogą być napełniane także przez dzieci. Wykonane ze szkła hartowanego stanowią natomiast dużo bardziej ekologiczną opcję. Przed zakupem warto także sprawdzić dostępność i cenę filtrów, te najczęściej bowiem są wymienne. Dodatkowym atutem dzbanka filtrującego wodę będzie wskaźnik, który sprawi, że nie będziemy musieli pamiętać o tym kiedy należy zmienić filtr.

Jakie inne rozwiązania filtrujące wodę powinny zwrócić naszą uwagę?

Poza dzbankami istnieją także inne rozwiązania, które pozwalają zrezygnować lub ograniczyć spożywanie wody w plastikowych butelkach. Doskonały przykład stanowią, chociażby butelki z filtrem, które pełnią taką samą rolę jak dzbanki. Są jednak mobilne, kompaktowe i doskonale spełniają swoją funkcję z daleka od domu. Innym rozwiązaniem są baterie filtrujące oparte na filtrze węglowym. Moc ich filtrowania zależna jest od rodzaju wody, która wydobywa się z naszego kranu.

Dla kogo dzbanek jest dobrym rozwiązaniem?

Dzbanek filtrujący wodę to doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób, które pragną generować mniej śmieci, jak i dla tych chcących zaoszczędzić pieniądze z domowego budżetu. Przed jego zakupem warto zapoznać się wymienionymi powyżej kryteriami, tak aby nasze urządzenie było jak najbardziej dopasowane do indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego. Właśnie dlatego zdecyduj się na taki model dzbanka filtrującego wodę, który spełni wszystkie twoje oczekiwania i poprawi sytuację finansową domostwa. Warto także pamiętać, że to doskonałe rozwiązanie, które pomoże generować mniejszą ilość odpadów.

Inni przeczytali również:

Jaką patelnię kupić?

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym kucharzem,...

Jakie noże kuchenne kupić?

Noże kuchenne to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej...

Jakie garnki na indukcję będą odpowiednie?

Płyty indukcyjne bez wątpienia obecnie cieszą się coraz większą...
Najnowsze artykuły z tej kategorii:

Nowoczesna i funkcjonalna garderoba – jakie akcesoria musi posiadać?

Wchodząc do przestrzeni, gdzie każdy element ubioru znajduje swoje...

Jak wybrać ekspres na kapsułki?

Ekspresy na kapsułki są wygodne, ponieważ nie wymagają mielenia...

Jaki jonizator powietrza kupić?

Jonizatory powietrza, znane również jako oczyszczacze i odświeżacze powietrza,...

Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

Powszechne jest doświadczanie niskiego poziomu wilgotności w domu. Może...

Jaką patelnię kupić?

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym kucharzem,...

Jaką świeczkę zapachową kupić?

Obecnie rynek jest pełen szerokiego wyrobu przeróżnych świeczek zapachowych....